Život 

Život je♦potřeba najít. Je♦to náš♦jediný♦úkol se♦kterým jsme♦se♦narodili. Dnes v♦civilizované společnosti vnímáme pojmy♦jako civilizace, kultura, životní♦úroveň, ministerstvo zdravotnictví, ale♦původní význam pojmu Život si♦již nepamatuje skoro♦nikdo. Pokud začneme popisovat, jak♦skutečný Život vypadá, už♦nám ani♦nikdo nebude♦věřit. Porozumění souvisí nevyhnutelně s♦obsahem vědomí každého lidského jedince. Zde, v♦lidském♦vědomí  jsou♦uloženy přijaté♦pravdy a♦vzorce a♦také♦limity, za♦kterými♦se podle♦mínění jednotlivců nachází již♦jen♦Science♦fiction.

Skutečný♦Život žili Australští Aboriginiové, když♦sami pod♦nebeskou klenbou dokázali jen♦silou♦ skupiny opravit otevřenou zlomeninu končetiny. Skutečný♦život žili členové komunity♦Osho kdesi v♦poušti, kde♦nebyly podmínky vhodné k♦nám♦dnes známému♦životu. Nalezení skutečného♦Života nabízí Grigorij♦Grabovoj ve♦svém Systému úplné♦obnovy a♦možnosti skutečného♦Života ukazovala skupina♦kolem Arkadie♦Petrova, když♦deset♦let léčila♦mentální♦silou všechny♦nemoci a♦všechna tělesná♦poškození. Léčili♦do♦úplného zdraví lidi, jejichž♦tělo se♦již♦rozpadalo na♦kusy, nechávali♦dorůst chybějící♦orgány a♦opravou informačních záznamů o♦prožitých příčinách♦zranění nechávali těla♦pacientů, aby♦se♦sama během několika♦málo♦dnů vrátila do♦kvality před♦zraněním.

Skutečný♦život znal♦člověk jménem♦Ježíš♦Kristus zvaný♦nazaretský a♦za♦tuto svou♦znalost zaplatil♦životem. Komunita♦Osho byla♦tanky srovnána♦se♦zemí. Mandejci jako♦majitelé gnostické♦bible pokud♦neutekli do♦diaspory, a♦pokud nepřešli pod♦Islám, byli♦zabiti. Aboriginiové se♦nechávali raději♦zabít, než♦aby se♦nechali naučit♦anglicky. Naplnění♦mysli by♦jim znemožnilo♦Žít a♦oni♦věděli, že♦se♦znovu ze♦své nesmrtelné♦duše narodí do♦další inkarnace. Proces záměrného přesouvání Života do♦neexistence je♦znám od♦nepaměti. Temné moci♦chtivé síly usilují o♦vládu nad♦lidmi, a♦snaží♦se, aby♦neovládali svůj♦Život.

Pokud studujeme podrobně vývoj od♦zbožnosti a♦dále v♦rámci všech♦religií, pak♦cestou zpět♦do♦minulosti nalézáme♦Život v♦době odpovídající dnešnímu♦pojmu Buddhismus, tedy♦v♦době, kdy♦Buddha nebyl♦ještě personifikován. Nalézáme♦Život v♦době, kdy♦lidé ještě pěli♦mantry na♦oslavu♦Boha, který♦je svou♦silou vyživoval a♦jejich těla udržoval v♦dokonalosti. Život♦lze předpokládat také♦u♦Keltů, kteří♦vydrželi úder♦ostrou♦sekerou na♦nahé♦tělo. Skutečný♦Život dosahují dnes♦také mnozí♦cvičící například Tai♦Chi, Chi♦Kung a Da♦Fa (ovšem často♦jen♦ti, kteří♦si♦základ funkcionality♦těl vypěstovali pravidelným denním cvičením á♦8♦hodin).

Dnes♦se mnoho♦duchovních směrů opírá♦o♦text bible, ale♦původní moudrost zde♦již♦není, nebo je♦zakódována jen♦pro♦jasnozřivé. Rozkošatělé soubory zákazových♦přikázání vedou♦lidi ke♦kázni, ale♦nevedou♦je k♦Životu.

Podstata tohoto Světa se nezměnila. Vesmír má nadále svou moudrost i vyživovací a opravnou sílu.
Stejně jako dřív je vnější realita tohoto Světa utvářena tvůrčí silou lidského vědomí a stejně jako dřív je hmotná existence planety Země podmíněna souhrnem obsahů tvůrčí síly obce charakteru Bódhisatvů, ať už je hledáme v kterémkoli společenství a mají tam jakýkoli název.

Mysl většiny domestikovaných lidí není svým obsahem otevřena pochopení a následování požadavků a způsobu Života. Ale úkol, pochopit a dosáhnout Života dostává do vínku každý. Těsně po narození má tělo a mentální výbava každého dítěte charakter Boha a nikdo se tomu nediví. Potom je vědomí jedince naplněno systémem a pravidly života svých rodičů a společnosti a pojem a vnímání skutečného Života většinou nadobro ztrácí.

Dnes díky obrovské pracovitosti a hledání některých jedinců lze původní pravidla Života postupně objevit, pochopit a následovat. Následování a dosahování kvality skutečného Života se dnes kromě cílevědomého odvádění a vytváření překážek temnými silami setkává také s odporem vzorců z vědomí většiny současných lidí: To je science fiction, to je blbost, to není možné. A právě tyto vzorce komplikují většině lidí přijetí a dosažení skutečného Života, který se nachází v duchovním bio-poli jedince a ve srovnání se kterým je skutečná vnější realita jen jakýmsi stínem. A platí text Aramejského Otčenáše: Nenech se oklamat vnějším projevem věcí. 

Pokud chceme alespoň trochu popsat potřebný charakter skutečného Života, pak to můžeme zkusit například takto: Ve dne přijímá jádro našeho hydrogenu energii ze Slunce a v noci přijímá elektron našeho hydrogenu energii z hvězd. Žijeme pod klenbou Nebes v dokonalé bohabojnosti vyplývající z cítění a přijímání výživy, dobra, struktur a funkcí našeho hmotného těla prostřednictvím vědomě vyměňovaných energií s Bohem tohoto vesmíru. Vnímáme se Celiství a schopní svým vědomím vystoupit za hranice těla, a to kamkoli do celého tohoto vesmíru. Za úsvitu a při západu Slunce přijímáme nejcennější energie při svém energetickém cvičení, v noci zažíváme úplnou tmu znásobenou svitem jasné oblohy plné hvězd. Během dne hovoříme s každou živou součástí naší přírody, fauny, flory i nerostné říše. Koupeme se dlouho ve studené pramenité vodě, chodíme bosi, celý den se smějeme a tančíme a rozvíjíme své talenty ve své komunitě. Tělo udržujeme dostatečně naplněné vodou se strukturou nádherných krystalů a jeden den v týdnu přijímáme jen vodu.

Byli jsme stvořeni díky lásce biologického otce a matky v souladu s vesmírnými zákony a každá část našich mnoha těl (od hmotného, přes mentální a citové až po tělo zvané Átmán) byla stvořena přírodou. Příroda nás vnímá jako své hospodáře a podle kvality našeho hospodaření nás udržuje při životě nebo v nesmrtelnosti, nebo nás nechává zaniknout rozpadem na prvotní složky naší existence, na prostor a čas.. Vnímáme plně svou nedělitelnou odpovědnost za svůj život a za dokonalost svého těla.
A naše tělo se neustále uzdravuje ze všech nemocí přirozeným tempem, pokud tomuto procesu nestojí v cestě obsah naší mysli. Uzdravuje se k úplnému zdraví v přirozeném nemoci odpovídajícím časovém úseku od okamžiku přes hodiny až po roky. 

Potkala jedna důchodkyně druhou u popelnice, kam házela obsah tašky plné léků. Proč vyhazujete do popelnice všechny ty drahé léky? To máte tak: Moje praktická lékařka chce být živa a tak k ní chodím a ona dostává za mne peníze. A farmaceutické firmy chtějí také žít a tak mi moje doktorka předepisuje léky. A lidé v lékárnách chtějí také žít a tak já si tam ty léky za doplatek kupuji. Tomu rozumím, ale proč vyhazujete ty léky do popelnice? No přece proto, že chci také žít.

Narodili jsme se ministerstvu zdravotnictví? Tomu ministerstvu, které kolem roku 2000 tvrdilo, že v těle žádné meridiány nemáme, protože se při pitvě nenašly? Ráno je moudřejší večera a tak se ráno s plnou osobní odpovědností svého těla zeptám, zda se chce nechat testovat, nechat si vrazit neznámou dlouhou tyčinku neznámého výrobce nosní dírkou až kamsi do mozku a zeptám se svého těla, zda potřebuje pro svou dokonalost přijmout z injekční stříkačky spoustu toxických a mutagenních látek z rozmaru politika, který mi i bez toho často připravuje jen bezútěšnou budoucnost.

Jak správně říká Intuitivní srdce: Věnuj se svému pokroku s takovým zaujetím, že nebudeš mít čas si všímat, co dělají druzí lidé. Dosažením Života ukážeš cestu i ostatním.


© 2021 Labyrint Tao, Zátiší 768, 473 01 Nový BorStránky jsou místem pro záznam postupného studia Cesty a Tao pro interní vzdělávací potřebu.
Přínosy uvedených praktik a cvičení nejsou náhradou lékařské péče.
Následování, způsob a míra praktikování je svobodnou a odpovědnou volbou každého.