Tato modelová galerie ukazuje rozdíly v možnostech embed zobrazení dat uložených na různých úložištích. Data byla vybrána náhodně.  Další informace odpovídají cca 202006:

GoogleDisk
= 15 GB zdarma; 100 GB = 59 kč / měsíc, nebo 599 kč / rok. 
Ukládá foto a video v originální kvalitě, sám soubory nemodifikuje. Dobré třídění do adresářů.
Prohlížení alb na mobilu graficky nic moc. Embed <iframe>. Pro embed lze zakázat stahování videí.
Cestu k souboru lze uživatelsky zjistit. Ovládání embed videa neposkytuje &autoplay ani &mute.
Zobrazené obrázky lze zvětšovat kolečkem myši. Všechny druhy médií zpřístupněných pomocí embed, poskytuje GoogleDisk jen do určitého počtu opakování a potom na nějaký čas přestane média poskytovat – týká se to zvuků, obrázků i videí.

GooglePhotos = Modifikuje vložené soubory na vyšší kompriomaci, kvalitu zachovává dost dobře,
ale nejde zpět stáhnout soubory v kvalitě, ve které byly vloženy. Poskytuje výborné informace o vložených souborec. Cílově umí tvořit alba včetbně textů, ale zatím nedotažená kvalita.
Prostor pro modifikované soubory neomezeně zdarma. Pro originální kvalitu 100 GB = 59 kč / měsíc, nebo 599 kč / rok. Embed <iframe> poskztuje jen pro obrázky, embed videí není podporován.
Politika Google směřuje k ukládání videí na Youtube. Cestu k souboru (pokud není kódovaná) lze zjistit jen zobrazením kódu stránky.

Youtube = Prostor jen pro videa, neomezeně zdarma za cenu reklam, poskytování embed videí co nejširšímu okruhu uživatelů i pro embed. Cestu k souboru lze vždy uživatelsky zjistit. Správa Videí na Youtube mi připadá složitá. Po přehrání videa nabízí iniciativně videa příbuzných témat, což může být někdy výhoda. Není to ideální pro embed z expedic, nebo embed výukových videí.

Vimeo Plus = možnost neustálého rozšiřování á 250GB ročně,  7$ za měsíc, roční platby jsou levnější.
Prostor jen pro videa. Přehledná správa a zapezpečení videí pro embed bez reklam. Lze nastavit zobrazování embed jen na vyjmenovaných webech. Odkaz je zjistitelný v kódu stránky, ale není použitelný. Nevýhodou je, že jakmile si na toto úložiště zvyknu, budu platit už trvale.

Webnode
V rámci hostingu umožňuje zadávat jen veřejné odkazy z youtube a vimea. Do připravených galerií a jednotlivých zobrazení neposkytuje požnost zadat video či obrázek zapsáním odkazu. Bez použití HTML nepřijme privátní odkaz z Vimea Plus, ani odkaz z Youtube se zadaným úsekem pro zobrazení.
Zobrazená videa z Webnode se při přepínání počtu sloupců v galerii nezastaví a plynule pokračují.
Videa i obrázky zabírají prostor poskytovatele v originálu i v zálohách. Obrázky nelze vybírat z adresářového uspořádání.

Obrázky z cizích webů
Žádná knihovna médií na webu poskytovatele není chráněná a odkazy z knihoven vždy fungují.
Legálně lze takto embed zobrazit ta média, ke kterým byl získán odkaz bez jakýchkoli omezení (heslem). 


© 2021 Labyrint Tao, Zátiší 768, 473 01 Nový BorStránky jsou místem pro záznam postupného studia Cesty a Tao pro interní vzdělávací potřebu.
Přínosy uvedených praktik a cvičení nejsou náhradou lékařské péče.
Následování, způsob a míra praktikování je svobodnou a odpovědnou volbou každého.